کارت ویزیت چیست

کارت ویزیت چیست؟

کارت ویزیت در کلامی خلاصه، وسیله ایست برای معرفی رسمی شرکت یا فرد و سپس ارائه راههای تماس با آن شخص یا مجموعه.

به طور معمول در کارت ویزیت از نام و نام خانوادگی، نام شرکت و آرم شرکت به همراه نشانی و اطلاعات تماس استفاده می گردد. از آنجایی که اولین مرحله تعامل شما با مشتری یا ارباب رجوع توسط ارائه کارت ویزیتتان می باشد و از آنجا که برخورد اول همیشه مهم و تاثیرگذار خواهد بود، کارت ویزیت به طور غیر مستقیم بخشی از کار بازاریابی و تبلیغات شما را برعهده خواهد داشت.

از دیدگاه متخصصین گرافیک و بازاریابی کارت ویزیت باید اولین چیزی باشد که تجار و صاحبان مشاغل به آن توجه می کنند. اهمیت بازاریابی غیر مستقیم توسط کارت ویزیت موضوعی نیست که بشود آن را انکار کرد.

اهمیت چاپ کارت ویزیت برای یک کسب و کار چه اندازه است؟

کارت ویزیت به طور خلاصه به وسیله ای گفته می‌شود که جهت تبلیغات از آن استفاده و در ابعاد کوچک و در اشکال مختلف موجود می‌باشد که امروزه به لطف دستگاه های پیشرفته کارت ویزیت ها را می‌توان در اشکال و اندازه های مختلف چاپ کرد.

در دنیای امروز تبلیغات وسیله‌ی مهمی برای جذب مشتری به خدمات و محصولات یک کسب و کار به شمار می‌رود. یک تبلیغ و بازاریابی درست و هدفمند روندی است که باعث می شود مشتری علاوه بر استفاده از محصول شما، یکی از طرفدارانتان نیز باشد.

حال فرض کنید کارت ویزیت شما علاوه بر داشتن یک طراحی زیبا و منحصر به فرد دارای جنس خاص و یا شکل خاص نیز باشد. اینگونه میتوانید مطمئن باشید که یک قدم از رقبایتان جلوتر هستید زیرا میتوانید با داشتن یک کارت ویزیت زیبا نظر بسیاری از مشتریانتان را جلب نمایید.

با انواع مختلف کارت ویزیت آشنا شوید:

شناخت انواع مختلف کارتهای ویزیت از سوی شما باعث می‌شود تا بتوانید تصمیم بگیرید که مطابق سلایق مشتریانتان چه نوع کارت ویزیتی را باید انتخاب نمایید.

جنس کارت های ویزیت معمولا شامل لمینت، شیشه ای، PVC، بافت دار، سلفون و معمولی میشود. جنس های دیگری همچون چوبی یا حتی فلزی هم در برخی از نقاط جهان استفاده میشوند ولی معمولا در ایران از این جنس ها استفاده می‌شود.

کارت ویزیت لمینت:

پوشش لمینت در کارت ویزیت به این صورت است که یک پوشش پلاستیکی بر روی کارت کشیده میشود تا رنگ و شکل کارت حفظ شود. این روکش ممکن است مات و یا شفاف باشد، برجسته باشد و یا معمولی.

کارت ویزیت شیشه ای:

کارت ویزیت شیشه ای هم همانطور که از اسمش پیداست شفاف است که درصد این شفافیت ممکن است متفاوت باشد. جنس این نوع کارت نیز PVC است.

کارت ویزیت PVC:

اگر دوست دار محیط زیست هستید و کارت ویزیتی محکم و ضد آب میخواهید این نوع کارت ویزیت را به شما پیشنهاد می‌کنم. پی.وی.سی درواقع نوعی پلاستیک به شمار می‌آید که صد در صد مورد بازیافت است و همه شما حداقل یکبار به آن دست زده اید زیرا که جنس خیلی از کارت های هوشمند از همین جنس است.

کارت ویزیت پی.وی.سی معمولا یا به صورت براق، یا مات و یا به شکل متالیک تولید می‌شود.

کارت ویزیت بافت دار:

همه شما به چسب زخم دست زده اید و بافت پارچه ای روی آن را لمس کرده اید. فرض کنید همان بافت در اندازه بزرگتر و قطر بیشتر به عنوان کارت ویزیت استفاده شود. استفاده از این نوع کارت ها به تازگی درحال افزایش است مخصوصا اگر صاحب یک فروشگاه و یا تولیدی لباس هستید. کارت ویزیت بافت دار را معمولا به کتان نیز میشناسند که ممکن است چنس کتان آن متفاوت باشد.

کارت ویزیت سلفون:

سلفون نیز همانند لمینت یک نوع روکش است که انواع مختلفی از جمله سلفون مات، سلفون براق و همچنین مخملی دارد. سلفون مات مخملی از جمله کارت هایی است که با دست کشیدن روی آن حس نرمی خاصی به شما منتقل می‌شود و حس خوشایندی دارد.

کارت ویزیت معمولی (بدون روکش):

از کارت ویزیت های بدون روکش برای کارهایی استفاده می‌شود که نیاز به نوشتن روی کارت به صورت دستی باشد. مثلا اگر نیاز است کد بازاریابی یا چیزی شبیه به این را روی کارت ویزیت خود بنویسید، استفاده از این نوع توصیه می‌شود.

تمام گزینه های بالا تنها جنس کارت ها بودند. کارتهای ویزیت در ابعاد مختلفی نیز چاپ میشوند که متداول ترین آن 9×6 و 4.8×8.5 هستند. اما سایزهای 5×5، گرد و حتی هرشکلی که شما میخواهید نیز میتوانید سفارش دهید. (البته بسته به چاپخانه ای که با آن همکاری می‌کنید)

امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید. در صورتی که سوال دیگری راجب کارت ویزیت دارید میتوانید در زیر همین پست آن را مطرح نمایید. جهت سفارش انواع کارت ویزیت نیز از اینجا می توانید اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *